top of page

EMANETE İHANET BİR ERKEĞE YAKIŞIR MI! Kaynak: EMANETE İHANET BİR ERKEĞE YAKIŞIR MI!

Gün geçmiyor ki her gün yeni bir kadına şiddet olayı ile karşılaşıyoruz ve bu tür olaylar ne yazık ki azalmıyor, gittikçe artıyor.

Kadın nedir? Neden şiddete maruz kalır?

Allah, Kadını yaratırken acıya direncin fazlasını verdi, doğurganlığı verdi, çok çalışma gücünü verdi, nezaketi sevgiyi sabrı bolca verdi Kadına.. Gücü kuvveti ise Erkeğe verdi!

Ve şöyle buyurdu: Kadın benim size emanetimdir.

Şimdi soruyorum emanet edilen bir şey sizin mi olur?

Allah diyor ki: Kadın size emanetimdir! yani sizin değil benimdir! Emanetime sahip çıkın.

Etrafı güzelleştiren, iki kişi iken sevinci üç yapan, bir gülüşü ile neşe veren, sofrayı şenlendiren, şiddete karşı duran, öğrendiği her şeyi evladına öğreten, Erkeği de mükemmelleştiren Allah'ın emaneti Kadın değil midir?

Bütün bunları yapan o Kadının hakkı değil midir Erkeğin sol yanında korkmadan güvenle uyuyabilmek?

Allah Kadını Erkeğe eş olarak gönderdi, dünyaları güzelleşsin, bir eşi yoldaşı olsun, hayat yolunda birbirlerine güç olsunlar, zor günde birbirlerine destek olsunlar, aileyi büyütsünler diye gönderdi, Erkeğe ait bir mal olarak değil!

Her yarattığı canlıya bir anlam bir görev yükleyen Allah'tır.

Erkeğin yaradılış sebebi nedir? Görevi nedir?

Mesela neden kadın Peygamber gönderilmemiş? Neden o üstünlük erkeklere verilmiş?

Allah'ın erkeklere verdiği görev çok daha üstün bir görev aslında! Yarattığı her bir güzelliğe kadına, çocuğa, hayvana, doğaya.. sahip çıkmaktır, sahip olmak değillll!

Öyle güzel erkekler var ki ailesine, evine bakan, çocukları ile ilgilenen, onlara vakit ayıran, üstüne yüklenmiş sıfatın gücün anlamını bilen öyle güzel erkekler var ki..

Birde bedenlerinde ki gücü kendilerinden zayıf olan kadınlarda, çocuklarda hatta hayvanlarda şiddet ile sergileyip, kendilerini tatmin edip öyle erkek olduğunu sanan ne yazık ki ucubeler de var aramızda.

Eş seçerken bilhassa kadınlar çok dikkat etmeliler. Psikopatlardan uzak durmalıdırlar. Nerden anlayacağız değil mi? Bir erkeğin anne babasına nasıl davrandığına dikkat edin! Kız kardeşine, size hanımefendi gibi mi davranıyor dikkat edin! Hayata topluma nasıl bakıyor dikkat edin! Ve en önemlisi "merhametine şefkatine" dikkat edin!

Yanına koca ya da kadın arayan değil, yuva kurmak isteyen merhametli eşler seçin.

Yanlış bir ilişki içerisinde olursanız ve fark ederseniz "son bir kez görüşelim" diyen bir erkeğin yanına gitmeyin. Çünkü genelde son kez gidenlerin hep sonu oldu.

Eğitim doğumdan itibaren aileden başlar, okulda devam eder ve hayat ile şekillenir. Bilinçli, nezaketli, sevgi dolu çocuklar, gençler, kadınlar, erkekler yetiştirmek için bu tür olayların önüne geçmek için toplumu bu tür sıfatsız kişilerden korumak için ciddi yaptırımlar uygulanmalıdır. Dilerim yetkililer bu son artık derler.

Kaynak: EMANETE İHANET BİR ERKEĞE YAKIŞIR MI! - Yeşim SARITAŞ


4 görüntüleme0 yorum