top of page

Turizmde Kritik Son Bir Ay! Tüketicinin dikkatine...

Güncelleme tarihi: 25 Tem 2020

Ve 2017 turizmi geliyor geldi derken, bu yıl şöyle olacak bu yıl böyle hareketli olacak... terörün gölgesinden kurtulacak derken!


2017 turizmi ne yazık ki 2016 turizmi gibi geldi.


Her ne kadar hükümet olarak bir takım çalışmalar yapılsa da Dünya'nın durumu karşısında ülkeler arasındaki tutumlardan dolayı etkileniyoruz.


Türkiye'ye karşı yapılan istikrarsız kararsız tutumlar ise gelmek isteyen turistlerin önüne barikat gibi konmuştur.


Yabancı turizmci sayısı yeterli olmadığında ne yazık ki otelciler tarafında kazanım etkileniyor.


Yerli turistimiz ise halen kararsız. Sanki turizm daha çok etkilenir fiyatlar düşer de daha ucuza gideriz düşüncesiyle turizm ekonomisi içerden de darbe almakta.


Oysaki yabancı turistin yerini yerli turist ile erken rezervasyon döneminde doldurabilseydik ekonomi içimizde döner ve turizm yabancı turistin gelmemesinden az bir zararla etkilenirdi.


Ne yazık ki acı ama gerçek; halk olarakta kendimizi vuruyoruz.


Şimdi erken rezervasyon döneminde son bir ayımız kaldı o da Mayıs!


Mayıs ayında yapılan satışlar turizmin gidişatını belirleyecek. Sezon haziranda başladığında ise erken rezervasyon fiyatları gibi uygun fiyatlar olmayacak.


Dolayısıyla bu seferde yerli turistimiz yani halkımız yakınmaya başlayacak.


Lütfen biraz mantıklı düşünelim. Geçen yılki krize dayanan dev gibi oteller bu sene son dakikada gelen paralar ile dönmez.


Eğer paramız varsa ve ülke ekonomisini düşünüyor bu memleket bizim ve biz bize yeteriz diyorsak tatil için uygun fiyat buluruz diye beklemeyin.


Otel kapısından alacağınız fiyatlar ile Seyahat Acentalarından alacağınız fiyatlar aynı değil. Otelci sezonda zararını kapatmak adına size fiyatlar sunar. Seyahat Acentalarında erken rezervasyon indirimleri uygun fiyatlar ile sizleri beklerken bütçenizi ve ülkemizi düşünerek hareket edelim derim.


Biz bize yetmezsek bu ülkeye yazık ederiz.


8 Mayıs 2017


http://www.haberexpres.com.tr/turizmde-kritik-son-bir-ay-tuketicinin-dikkatine-2500yy.htm

0 görüntüleme0 yorum